KOŠARKA

Košarkaši Zrinjskog izborili finale sa Igokeom

Pobjednika je odlučila loša posljednja četvrtina Sparsa FOTO: bljesak.info

Košarkaši Zrinjskog plasirali su se u finale košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine nakon što su u "majtorici" polufinalne serije na svom parketu savladali Sparse rezultatom 88:72.

Iako to rezultat ne govori, istina je da su Sparsi u prve tri četvrtine bili bolji tim od Zrinjskog. Gosti iz Sarajeva vodili su od početka i kontrolisali igru, a u posljednjih deset minuta utakmice ušli su s prednošću 60:57. No, onda se desio neobjašnjiv pad u igri ekipe Ivana Opačka.

Plemići su znali na pravi način iskoristiti krizu u redovima Sparsa, pa su posljednju četvrtinu s uvjerljivih 31:12 riješili u svoju korist, što je na kraju bilo dovoljno za pobjedu i plasman u finale prvenstva BiH.

Najzaslužniji za pobjedu Mostaraca bio je Amerikanac Toure Ahmed Murry koji je odigrao svih 40 minuta, ubacivši 21 poen, koliko je zabio i Marko Ramljak. Odličnu partiju kod Sparsa odigrali su Ibrahim Durmo (20 poena, devet skokova) i Roko Rogić (17 poena, devet skokova, sedam asistencija).

Zrinjski će u finalu igrati protiv aktuelnog prvaka Igokee. Prvi susret na rasporedu je već u subotu u Mostaru, a finalna serija u kojoj prednost domaćeg terena imaju Igosi igra se na tri pobjede.