RUKOMET

Šesti trofej Kupa BiH za Borac

Borac je u finalu sa 22:19 savladao Bosnu iz Visokog FOTO: mondo.ba

Rukometaši Borca osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/2018 nakon što su u finalu završnog turnira u Banjoj Luci rezultatom 22:19 (9:9) savladali visočku Bosnu.

Za najtrofejniji bosanskohercegovački rukometni kolektiv ovo je bio ukupno šesti trofej Kupa BiH.

Poslije dosta izjednačene igre u prvom poluvremenu, u nastavku je tim iz Visokog uspio stići do dva gola prednosti.

Imala je Bosna priliku da s igračem više dođe i do značajnijeg vodstva. Ipak, golman domaćeg sastava Ljubišić odbranio je dva "zicera" ekipi iz Visokog, što je na neki način prelomilo utakmicu u korist Banjalučana.

Serijom 5:0 Borac je uspio napraviti preokret i doći do tri gola prednosti, koju je uspješno čuvao do kraja utakmice.

Prvo ime utakmice bio je Borčev Unčanin s osam golova, dok je u redovima Bosne najefikasniji bio Omanović sa šest pogodaka.