FUDBAL

Svraka se ponovo upisao u strijelce: Levadia sa igračem manje do šeste pobjedu u nizu

Levadia je proteklog vikenda gostovala kod momčadi Paide, gdje su ostvarili pobjedu od 1:4.

Ovo je za momčad Levadie bio šesti trijumf u nizu te se sada nalaze na drugoj poziciji sa 68 osvojenih bodova.

Gosti su do vodstva stigli preko bivšeg bh. reprezentativca i kapitena Željezničara Muamera Svrake, koji je nakon odlične akcije u 16. minutu zatresai mrežu domaćina.

Da su na ovo gostovanje stigli po sva tri boda, igrači Levadie pokazuju u narednih dvadeset minuta, kada prvo preko Ganda dolaze do vodstva od 2:0, da bi konačan rezultat prvog dijela igre postavio Roosnupp u 37. minuti, pa se sa 3:0 otišlo na odmor.

U drugom dijelu nervozna igra obje ekipe, a igrač gostujuće ekipe Tkachuk je morao ranije van terena jer je u samo petanest minuta zaradio dva žuta kartona, pa je tako u 75. minutu morao sam izaći van terena, međutim to nije omelo goste koji preko Podholjuzina u 81. minutu dolaze do visokog vodstva od 4:0, da bi konačan rezultat utakmice od 1:4 postavio Piht svojim pogotkom u 90. minutu.